Oferta

Zasuwy burzowe

Zasuwy burzowe chronią przed zalaniem spowodowanym cofaniem się ścieków sanitarnych lub wody deszczowej. Rozróżniamy zasuwy do kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz drenarskie.

Zasuwy kanalizacyjne są niezbędne w pomieszczeniach, gdzie jest zwiększone ryzyko zalania. Idealne rozwiązanie, tam gdzie w budynku nie można zamontować w instalacji sanitarnej zasuwy burzowej chroniącej cały budynek, np. w blokach mieszkalnych. Występują w rozmiarach fi 50, 110, 160, 200, 250, 315, 400. Zasuwy posiadają klapę uniemożliwiającą cofanie się ścieków. Może być ona wykonana z tworzywa lub ze wzmocnieniem ze stali chromoniklowej chroniącej uszczelkę przed uszkodzeniem przez gryzonie. Zasuwy są proste w obsłudze i działają automatycznie, bez zasilania zewnętrznego. Chronią przed nieprzyjemnymi zapachami z kanalizacji. Są łatwe w montażu z każdym typem instalacji z PP i PCV. Zasuwy są wytrzymałe na temperatury do 95 stopni oraz odporne na niektóre środki chemiczne.

Zasuwy drenarskie końcowe posiadają uniwersalny system połączenia, który pozwala na zamontowanie ich na rurach drenarskich o średnicach od 72 do 100 mm. Wszystkie zasuwy drenarskie wyposażone są w chromoniklową osłonę chroniącą klapę i uszczelkę. Dodatkowo wprowadzono chromoniklową osłonę dźwigni.

Zasuwy chronią przed gryzoniami, warunkami atmosferycznymi oraz środowiskowymi (np. nurt rzeki). Wykonane są z nieszkodliwego dla środowiska naturalnego polipropylenu, który jest odporny na działanie wysokich temperatur (do 95 stopni) oraz agresywnych środków chemicznych zawartych np. w środkach ochrony roślin.

W Naszym składzie znajdą Państwo